10 populārākie uztura bagātinātāji sportam

sports-supplements - My Health Pantry | Health & Sports Supplements  Australia | Online Supplements

10 populārākie uztura bagātinātāji sportam

Sporta uztura bagātinātāji ir strauji augoša nozare, kurā olbaltumvielas, enerģijas želejas un uztura bagātinātāji ir populāri sporta uztura produkti, kurus lieto ne tikai kultūristi un sportisti, bet tagad tos lieto arī lielākā daļa cilvēku, kas nav sportisti. 2015. gads Mintel pētījumā konstatēts, ka ceturtdaļa (24%) Apvienotās Karalistes iedzīvotāju pēdējos 3 mēnešos ir izmantojuši sporta uztura produktu vai piedevu sportam, un lielākais segments (42%) ir vīrieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem.

 

2015. gads Apvienotās Karalistes patērētāji ir iztērējuši 66 miljonus mārciņu sporta piedevām un populāram sporta uztura ēdienam un dzērienam. GBP, t.i., 27% Vairāk nekā 2013. gadā Tas parāda, ka sporta uztura bagātinātāji nav ik pa laikam iegādāti uztura bagātinātāji, bet kļūst par arvien biežāk lietojamu preci.

 

Kreatīns

Kreatīna monohidrāts mūsdienās tiek uzskatīts par populārāko sporta uztura bagātinātāju tirgū. Tas ir viens no visu laiku vislabāk pārdotajiem sporta papildinājumiem.

Kreatīns pirmo reizi pievērsa sabiedrības uzmanību 90. gadu sākumā, pēc tam, kad tika ziņots, ka Linforda Kristija to izmantoja treniņos, pirms 1992. gadā izcīnīja zeltu Barselonas olimpiskajās spēlēs. Mūsdienās tas ir galvenais uztura bagātinātājs tiem, kas nodarbojas ar intensīviem sporta veidiem, kuriem nepieciešamas ātras un eksplozīvas kustības, piemēram, futbols, regbijs, bokss un svarcelšana.

Kreatīnu bieži sauc par "ergogēnu" papildinājumu sportam, kas nozīmē, ka tas uzlabo fizisko sportisko sniegumu. 3000 mg kreatīna dienā palīdz:

Palieliniet muskuļu spēku

Palieliniet muskuļu ātrumu

Palieliniet liesās muskuļu masu

Kreatīna uzņemšana fiziskās slodzes laikā palielina arī ūdens daudzumu muskuļos, kas var ātri palielināties.

 

Olbaltumvielas

Sūkalu olbaltumvielas

Olbaltumvielas ir viens no vissvarīgākajiem un populārākajiem sporta uztura bagātinātājiem pasaulē muskuļu masas veidošanai un uzturēšanai. Regulāra olbaltumvielu lietošana, īpaši “anaboliskajos logos”, tūlīt pēc treniņa vai fiziskās slodzes, veicina muskuļu šķiedru augšanu un atjaunošanos.

Olbaltumvielas nav specifiskas pēc dzimuma, kas nozīmē, ka tās priekšrocības var redzēt jebkura vecuma, ķermeņa tipa un fiziskās sagatavotības vīriešiem un sievietēm.

Tiek uzskatīts, ka vidusmēra cilvēkam ir nepieciešams apm. Katru dienu 0,8 g olbaltumvielu uz kg ķermeņa svara. Tomēr šī prasība ir augstāka tiem, kuri regulāri piedalās izturības treniņos (aptuveni 1,2 g / kg) vai spēka treniņos (aptuveni 2 g / kg).

 

Vegānu olbaltumvielas

Visizplatītākais augu olbaltumvielu uztura bagātinātājs sportam ir sojas proteīns, jo tas ir ļoti līdzīgs piena olbaltumvielu aminoskābju profilam. Sojas olbaltumvielu piedevas tiek uzskatītas par pilnīgām, jo ​​tās satur visas neaizvietojamās aminoskābes un var saturēt līdz pat 90% olbaltumvielu. Šīs olbaltumvielu piedevas ir iegūtas no sojas pupām, tāpēc papildus olbaltumvielām jūs saņemat daudz šķiedrvielu, turklāt tās dabiski ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām.

Citi augu olbaltumvielu pulveri ir zirņi, rīsi, kaņepes un kvinoja - tiem visiem ir sava unikālā garša, tekstūra, aminoskābju profils un cenu marķējums. Lai gan augu olbaltumvielas no viena avota ir piemērotas vegāniem, šo augu olbaltumvielas parasti var sajaukt, lai galaproduktu klasificētu kā “pilnvērtīgu”.

Lai uzturētu pilnīgu olbaltumvielu profilu, sajaucot divus vai vairākus augu olbaltumvielu veidus, jūs varat izveidot fantastisku vegāniem draudzīgu produktu ar tādu pašu olbaltumvielu saturu, ja ne vairāk, nekā sūkalu olbaltumvielu, bez negatīviem simptomiem, kas saistīti ar sūkalu olbaltumvielām, piemēram, kā vēdera uzpūšanās un vēdera uzpūšanās.gāzes uzkrāšanās.

 

Omega 3

Omega 3 taukskābes ir svarīgas uzturā, un tās sniedz daudz priekšrocību ķermenim un smadzenēm, padarot to par populāru sporta uztura bagātinātāju.

Ir trīs Omega 3 veidi: eikozapentaēnskābe (EPA), dokozaheksaēnskābe (DHA) un alfa-linolēnskābe (ALA). Garās ķēdes taukskābes, EPA un DHA, ir atrodamas zivīs, zivju eļļas piedevās un aļģu ekstraktā. ALA īsās ķēdes forma ir atrodama tādos augu avotos kā rieksti, linu sēklas, čia sēklas, avokado un olīveļļa.

Omega 3 palīdz ātrāk atgūties pēc smaga treniņa. Omega 3 pretiekaisuma savienojumi palīdz atveseļoties.

 

BCAA / leicīns

Leicīns ir viena no BCAA aminoskābēm, kas ir svarīga muskuļu atjaunošanai un augšanai.

Leicīnam ir arī daudz pozitīvas ietekmes uz sporta rezultātiem, tas palīdz uzturēt liesos muskuļu audus un sniedz ķermenim enerģiju ar fizisku piepūli.

 

Glikozamīns

Glikozamīnam ir būtiska loma skrimšļa veidošanā, tāpēc daudzi cilvēki to izmanto kā uztura bagātinātāju sporta aktivitātēs. To bieži lieto kā papildinājumu artrīta un osteoartrīta ārstēšanā.

Glikozamīns ir vitāli svarīgs skrimšļa attīstībai - elastīgiem un spēcīgiem saistaudiem, kas atrodas vairākās ķermeņa daļās. Šis izturīgais, elastīgais audums ilgu laiku darbojas kā amortizators kaulu galos, kur tie saskaras ar locītavām. Ķermenim novecojot, skrimšļi kļūst mazāk elastīgi un var pastāvīgi sadalīties.

 

Multivitamīni

Jūsu ķermenim nepieciešami efektīvi vitamīni un minerālvielas. Diemžēl saspringtā pašreizējā dzīvē sabalansēts uzturs, kas satur nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, nav ikdienas parādība. Arvien vairāk patērētāju izmanto multivitamīnus, lai organismam iegūtu pareizo uzturvielu daudzumu. Multivitamīni ir dažādu vitamīnu kombinācija, kas parasti atrodama pārtikas avotos, un aizpilda tukšumus, lai patērētājs ievērotu ieteicamo dienas devu.

Kad ķermenis nesaņem ieteicamo vitamīnu dienas devu, tam jāpieliek lielākas pūles ikdienas uzdevumos, kas var izraisīt nogurumu un citas veselības problēmas.

Runājot par sporta uzturu, brīvie radikāļi bieži ir atbildīgi par muskuļu novecošanos un ar to saistītajām problēmām. Kaitīgos brīvos radikāļus var kontrolēt ar multivitamīniem. Tie arī palīdz stiprināt imūnsistēmu, padarot sportistu mazāku iespēju saslimt pirms sacensībām vai treniņiem.

 

Zaļā tēja

Zaļā tēja ir tēja, kas pagatavota tikai no īpaša Āzijas izcelsmes auga Camellia sinensis lapām. Melnā tēja tiek pagatavota no tā paša auga, taču abas tējas atšķiras pēc apstrādes veida. Zaļās tējas ir vismazāk pārstrādājamas, un metode saglabā vairāk barības vielu, salīdzinot ar citām tējas pagatavošanas metodēm.

Zaļā tēja ir izmantota tūkstošiem gadu; tā radās Ķīnā un to pārņēma lielākā daļa Āzijas kultūru. Pēdējo gadu desmitu laikā tas ir kļuvis populārs arī Rietumos, ņemot vērā ieguvumus veselībai.

Zaļās tējas ekstrakts, kas bagāts ar polifenoliem un katehīniem, ir noderīgs līdzeklis aptaukošanās novēršanā, jo tas veicina termoģenēzi un tauku oksidāciju. Tiek uzskatīts, ka zaļajā tējā atrodamais katehīna veids, epigallokatehīna gallāts (EGCG), veicina vielmaiņas procesu atpūtai un veicina tauku sadedzināšanu.

 

Kofeīns

Kofeīns ir viens no visvairāk pētītajiem un noderīgākajiem ergogēniem līdzekļiem. To visbiežāk lieto kā kafiju, 1 tase satur apmēram 75 mg kofeīna. Apzināšanās par kofeīna efektivitāti ir palielinājusi tā lietošanu.

Kofeīns palīdz koncentrēties un mazina nogurumu, kas ir īpaši pamanāms garāku notikumu laikā, piemēram, skriešanas vai riteņbraukšanas laikā. Ilgāk par 90 minūtēm garīgajam nogurumam, kā arī fiziskajam nogurumam ir liela nozīme sportiskajā sniegumā. Kofeīns šajā situācijā var palīdzēt uzturēt fiziskās aktivitātes.

Ieteicamā kofeīna deva 150 svaru (68 kg) sportistam ir aptuveni 200 mg vienu stundu pirms treniņa.

 

Glutamīns

Glutamīns ir populārs uztura bagātinātājs sportam. Viena no galvenajām glutamīna lomām organismā ir atbalstīt detoksikāciju, attīrot ķermeni no augsta amonjaka līmeņa. Tas darbojas kā buferis un pārvērš amonjaka pārpalikumu citās aminoskābēs, aminosukuros un urīnvielā.

Vingrojot apmēram stundu, glutamīna daudzums organismā var samazināties par 40%. Tas var nomākt ķermeņa imūno funkciju, negatīvi ietekmēt jūsu treniņus un izraisīt pārsprieguma sindromu.

L-glutamīns ir izdevīgs arī sportistiem, stiprinot imūnsistēmu. Papildinot ar L-glutamīnu, muskuļi arī ļauj ilgāk cīnīties un trenēties.

Slāpekļa oksīds

Slāpekļa oksīdu ražo gandrīz visas cilvēka ķermeņa šūnas un tas ir viena no vissvarīgākajām molekulām asinsvadu veselībā. Sporta piedevas, kas organismā palielina slāpekļa oksīdu, pakāpeniski kļūst arvien populārākas sporta piedevu pasaulē.

Slāpekļa oksīda piedevas ne tikai palīdz palielināt slāpekļa oksīda ražošanu, bet arī palīdz mazināt muskuļu sāpes un palielināt fizisko slodzi.

Slāpekļa oksīds ir iesaistīts daudzos šūnu procesos, ieskaitot vazodilatāciju, kas fiziskās slodzes laikā palīdz palielināt barības vielu un skābekļa uzņemšanu darba muskuļos un tādējādi uzlabot sniegumu.

 

Avots: https://supplementfactoryuk.com/blog/2018/04/the-top-10-most-popular-sports-nutrition-supplements/

Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena January February March April May June July August September October November December