L-GLUTAMĪNA PRIEKŠROCĪBAS

L-glutamīns ir visizplatītākā aminoskābe organismā. Tas ir iesaistīts olbaltumvielu sintēzē un ir imūnsistēmas degviela.

Lielākā daļa cilvēku gūst labumu no glutamīna lietošanas, ja viņu imūnsistēma ir novājināta vai viņi dziedē nopietnu brūci, piemēram, apdegumu, vai rehabilitējas pēc operācijas.

L-glutamīns ir atrodams pārtikā:

olas: 4,4% (0,6 g/100 g olu)

liellopu gaļa: 4,8% (1,2 g / 100 g liellopu gaļas)

vājpiens: 8,1% (0,3 g / 100 g piena)

tofu: 9,1% (0,6 g/100 g tofu)

baltie rīsi: 11,1% (0,3 g / 100 g rīsu)

kukurūza: 16,2% (0,4 g / 100 g kukurūzas)

L-glutamīns sportā: L-glutamīnu bieži izmanto, lai atbalstītu veselīgu muskuļu atjaunošanos un augšanu. Tas var arī palīdzēt uzturēt pozitīvu slāpekļa līdzsvaru, kā rezultātā barības vielas ātrāk un vieglāk nokļūst citos audos (piemēram, muskuļos). Sporta veidi, kas prasa lielu izturību (piemēram, skrējēji), ievērojami samazina l-glutamīna daudzumu organismā, tāpēc īpaši svarīgi ir treniņu dienās lietot l-glutamīna piedevas, lai izvairītos no imūnsistēmas pavājināšanās.

L-glutamīna lietošana: L-glutamīnu vislabāk lietot ar aukstu ūdeni. Ieteicamā dienas norma ir 0,3 g glutamīna uz kilogramu ķermeņa svara.

Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena January February March April May June July August September October November December