Olbaltumvielas / Proteīns

Olbaltumvielu uztura bagātinātaji ir vieni no visbiežāk lietotajiem uztura bagātinātājiem sporta pasaulē. Sportošanai nepieciešams vairāk olbaltumvielu / proteīna nekā parasti, tāpēc sportisti mēģina to izdarīt, ēdot ar olbaltumvielām bagātu pārtiku vai dzerot olbaltumvielu kokteiļus.
Olbaltumvielu kokteiļus var izmantot arī svara zaudēšanai, jo tie nodrošina sāta sajūtu, bez taukiem un ogļhidrātiem. Olbaltumvielu kokteilis vakariņu vietā ir lielisks risinājums svara zaudēšanas procesā.
Vispopulārākie olbaltumvielu veidi ir sūkalu olbaltumvielas, olu olbaltumvielas, liellopa olbaltumvielas un augu olbaltumvielas (sojas, rīsu, zirņu proteīni). Pēdējos visbiežāk lieto cilvēki, kuriem ir alerģija pret pienu, veģetārieši un vegāni.
Svarīga olbaltumvielu kokteiļa priekšrocība ir tā, ka organisms to absorbē daudz ātrāk nekā pārtika. Tādā veidā olbaltumvielu kokteili var lietot pirms treniņa, tad jums ir viegla, bet enerģiska sajuta kuņģī. Sūkalu proteīns WPC (koncentrāts) vai WPI (izolāts) pašlaik ir vispopulārākais olbaltumvielu kokteiļu ražošanā.

Aktīvie filtri